Biz Kimiz ?
Hizmetlerimiz
Entegre Çözümlerimiz
Referanslarımız
İnsan Kaynakları
Bizden Haberler
İş Ortaklarımız
12M Yazılım Proje ve Yönetim Danışmanlık Ltd. Şti.
Hizmetlerimiz > İç Denetim
Yazılım Danışmanlığı
Özel Yazılım Hizmetleri
Mobil Hizmetler
Yönetim Danışmanlığı
Proje Yönetimi
İç Denetim
Kurumsal Check Up

İç denetimin rol ve sorumlulukları, son 20 yılda köklü bir biçimde değişmiştir; varlıkların ve şirket politikalarının korunması şeklindeki geleneksel polis rolünden, hissedar değerini yükseltmek ve operasyonları geliştirmek şeklindeki kurumsal vizyonu olan iç danışman rolüne doğru bir kayma olmuştur. Dolayısıyla, İç Denetim, işleme dayalı uyum rolünden iş için değer yaratmak şeklindeki daha proaktif bir role doğru değişim kaydetmiştir.

Birçok kurum; hissedar, yatırımcı ve/veya kamu ile ilgili belirsizliklerle karşı karşıyadır. Yönetimin zamanında gelen güvenilir bilgilere duyduğu ihtiyaç hiç bu kadar kritik olmamıştı. Küresel şirketleri bir gecede zarara uğratan kurumsal skandalların etkileri, iş liderlerinin iş hedeflerini tutturmak için gayretlerini kurumsal yönetişime ve stratejilerinin uygulanmasına yönlendirmeleri gerektiğini göstermektedir. Dolayısıyla, Üst Yönetim ve Operasyon Yönetimi kurum içerisindeki çeşitli süreçlerin ve operasyonların kontrolünü iyi yapmalıdır. Potansiyel risk taşıyan alanları etkin bir şekilde belirlemeli, bu riskleri ortaya çıkmadan önce ele almalıdır. Günümüzde iç denetim, kurum çapındaki hedefleri, riskleri ve ayrıca iş süreci risklerini daha fazla değerlendirmeli, kontrol sistemlerini geliştirerek bu risklere karşı kurumunu korumalıdır.

12M Danışmanlık, müşterilerinin operasyonel etkinliklerini ve verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için iç denetimde risk bazlı bir yaklaşım uygulamaktadır. Bizler, yönetimin mevcut durumu değerlendirmesine ve tüm kurumu iç denetim, gelişim fırsatları ve risk/kontrol farkındalığı açısından güçlendirmesine yardımcı olmakta, elzem hale gelen en iyi iç denetim süreçlerini oluşturmak üzere müşterilerimizle omuz omuza çalışmaktayız. Ilımlı kontrollerin katı kontrollerden çok daha önemli olduğuna inandığımız için, yönetim kurulunun ve üst yönetimin arzu edilen bir risk/kontrol farkındalığını ve etik kurallar ile sosyal sorumluluğa bağlılığı mümkün kılan bir kontrol ortamını geliştirmesine ve korumasına yardımcı olmaktayız.

Riske dayalı denetim planı tasarlanmasına yardımcı olunması, iç denetim fonksiyonunun dönüştürülmesi, uzmanlaşmış kaynaklar sağlanması veya tüm iç denetim faaliyetinin tamamen dış kaynak kullanımı ile yapılması gibi çok geniş aralıkta hizmetler sunarak müşterilerimizle her adımda işbirliği yapmaktayız. 12M Danışmanlık çok çeşitli endüstrilerde becerilere, teknolojiye, deneyime sahiptir. Benimsemiş oldukları son derece yenilikçi yaklaşım, müşterilerine yardımcı olmalarında eşsiz bir katkı sağlayan en iyi uygulamalar ile desteklenmektedir. Riskler ve iç kontroller konusundaki bilgilerimiz, geniş endüstri deneyimlerimiz ve bağımsız ve eşsiz metodolojilerimiz, beklentileriniz ve gereksinimlerinizi karşılayan bir hizmet almanızı garanti etmektedir. 

İç denetim hizmetlerimiz aşağıdakileri içermektedir: 

 • İç Kontrol Değerlendirme ve İncelemeleri
 • İş Süreçlerinin Değerlendirilmesi, Dokümantasyonu
 • Süreçlerdeki Risklerin ve Kontrollerin Belirlenmesi
 • Kontrollerin İncelenmesi ve Etkinliklerinin Değerlendirilmesi
 • Bilgi Teknolojileri Denetimi Hizmetleri 

Faaliyet Kapsamımız :

 • Organizasyon Yapısı
 • Şirket Politika ve Prosedürleri
 • İnsan Kaynakları Sistemi
 • Finans ve Muhasebe Sistemleri ve Faaliyetleri
 • Bilgi Teknolojileri
 • İş Süreçleri
Kullanım Şartları | Gizlilik İlkeleri | Sık Sorulan Sorular
Copyright © 2011 Designed By
12M Yazılım Proje ve Yönetim Danışmanlık Ltd. Şti.